Zdjęcie dekoracyjne

« Powrót

42. Wieczory u Telemanna - Holland Baroque

2021-10-16 18:00

Miejsce: Koncert w Kościele Ewangelicko - Augsburskim

Cena: 60 zł

Rezerwacja zamknięta


Uwaga - Wpis na listę osób oczekujących!

W przypadku braku wolnych miejsc na dany koncert istnieje możliwość wpisania na listę osób oczekujących. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres e-mail rezerwacja@zamek-pszczyna.pl w której znajdą się dane kontaktowe oraz termin koncertu. W razie nieodebrania biletów w określonym terminie trafią one do sprzedaży i zostaną zaproponowane tym osobom, które zgłosiły chęć zakupu poprzez ww. wiadomość.

Odstęp

Muzeum Zamkowe w Pszczynie 

zaprasza na 

42 Festiwal „Wieczory u Telemanna” 


WIECZÓR II


Holland Baroque 

 

75 urodziny Muzeum Zamkowego w Pszczynie, 340 urodziny Georga Philippa Telemanna, znakomici wykonawcy, dwie niezwykle ciekawe propozycje programowe.

Koncert odbędzie się w dostojnym, o doskonałe akustyce wnętrzu zabytkowego Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Pszczynie.

 

Holland Baroque 

Judith Steenbrink - skrzypce

Katarina Aleksić - skrzypce

Chloe Prendergast - skrzypce

Filip Rekieć - altówka

Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela

Christoph Sommer - lutnia

Tineke Steenbrink - klawesyn

 

PROGRAM „POLONOISE”

Program w całości oparty na kompozycjach Georga Philippa Telemanna, w tym:

Polonié

Polonesie

Concerto Polonois B-dur TWV 43:B3

Partie Polonois TWV 39

Concerto Polonois G-dur TWV 43:G7

 

Holland Baroque znakomita europejska orkiestra instrumentów dawnych światowe uznanie zdobyła za swoje świeże podejście do muzyki historycznej i piękne brzmienie. Program koncertu nawiązuje do jednej z ostatnich płyt zespołu w całości poświęconej wątkom polskim w twórczości najbardziej polskiego z niemieckich kompozytorów baroku, Georga Philippa Telemanna, którego kompozycje zaprezentowane zostaną w błyskotliwych i odkrywczych interpretacjach.

Polonoise” to program jednej z ich ostatnich płyt, w całości poświęconej wątkom polskim. Inspiracją do powstania tej płyty były Tańce Polskie z Manuskryptu Roztockiego (TWV 45), w którym Telemann zanotował muzykę ludową i taneczną usłyszaną podczas swojego pobytu w Polsce na żarskim i pszczyńskim dworze hrabiego Erdmanna II Promnitza, oraz odbywanych z tych miejsc podróży.

 Holendrzy odkrywają na nowo twórczość Telemanna wnikliwie studiując elementy wyraźnie wybrzmiewającego stylu polskiego i zabierają słuchacza w podróż przez dzikie polskie krajobrazy,  góry, do wiejskiej karczmy i malowniczych wiosek. Polskie tańce Telemanna w wykonaniu Holland Baroque są jeszcze bardziej energiczne niż kiedykolwiek wcześniej.