Zdjęcie dekoracyjne

« Powrót

42. Wieczory u Telemanna - Equilibrium String Quartet

2021-10-15 18:00

Miejsce: Sala lustrzana w pszczyńskim zamku

Cena: 60 zł
Cena (ostatni rząd): 60 zł

Rezerwacja zamknięta


Uwaga - Wpis na listę osób oczekujących!

W przypadku braku wolnych miejsc na dany koncert istnieje możliwość wpisania na listę osób oczekujących. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres e-mail rezerwacja@zamek-pszczyna.pl w której znajdą się dane kontaktowe oraz termin koncertu. W razie nieodebrania biletów w określonym terminie trafią one do sprzedaży i zostaną zaproponowane tym osobom, które zgłosiły chęć zakupu poprzez ww. wiadomość.

Odstęp

Muzeum Zamkowe w Pszczynie 

zaprasza na 

42 Festiwal „Wieczory u Telemanna” 


WIECZÓR I

Equilibrium String Quartet


75 urodziny Muzeum Zamkowego w Pszczynie, 340 urodziny Georga Philippa Telemanna, znakomici wykonawcy, dwie niezwykle ciekawe propozycje programowe.


Equilibrium String Quartet

Sulamita Ślubowska – skrzypce

Małgorzata Malke – skrzypce

Anna Nowak – altówka

Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela

 

PROGRAM:

Józef Elsner – Kwartet smyczkowy Es-dur op. 8 nr 2

Stanisław Moniuszko – Kwartet smyczkowy d-moll

Józef Elsner – Kwartet smyczkowy C-dur op. 8 nr 1

 

Koncert na instrumentach historycznych.

 

Polska muzyka kameralna XIX w. rozwijała się niezwykle dynamicznie, a jej ojcem zdecydowanie był Józef Elsner – autor pierwszych polskich kwartetów smyczkowych. Przedstawienie tej części twórczości Elsnera pozwala pokazać go do strony utalentowanego twórcy, a nie tylko pedagoga, z którą to profesją go kojarzymy jako nauczyciela Fryderyka Chopina. Koncert uzupełniony jest o Kwartet smyczkowy Stanisława Moniuszki – dedykowany właśnie Elsnerowi.

 

Equilibrium String Quartet został założony w 2017 roku przez czworo muzyków, którzy od wielu lat występują z najważniejszymi zespołami wykonawstwa historycznego w kraju i za granicą, aby wspólnie odkrywać muzykę kameralną XVIII i XIX wieku. W swojej działalności koncentruje się na przywracaniudo życia – we współpracy z muzykologami i z uwzględnieniem dawnych praktyk wykonawczych – zapomnianych utworów tego okresu, w tym przede wszystkim twórczości kompozytorów polskich. W powszechnej świadomości polska muzyka kameralna epok klasycyzmu i romantyzmu jest bardzo mało znana i prawie nieobecna w repertuarze koncertowym oraz fonograficznym. Tę lukę Equilibrium String Quartet pragnie sukcesywnie wypełniać. W 2018 r. zespół wydał swoją pierwszą płytę, zawierającą pierwsze nagranie na instrumentach historycznych kwartetów smyczkowych z op. 8 Józefa Elsnera (CD Accord).