Zdjęcie dekoracyjne

« Powrót

Koncert solowy Julio Mazziottiego

2021-11-27 18:00

Miejsce: Sala lustrzana w pszczyńskim zamku

Cena: 80 zł
Cena (ostatni rząd): 80 zł

Rezerwacja zamknięta


Uwaga - Wpis na listę osób oczekujących!

W przypadku braku wolnych miejsc na dany koncert istnieje możliwość wpisania na listę osób oczekujących. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres e-mail rezerwacja@zamek-pszczyna.pl w której znajdą się dane kontaktowe oraz termin koncertu. W razie nieodebrania biletów w określonym terminie trafią one do sprzedaży i zostaną zaproponowane tym osobom, które zgłosiły chęć zakupu poprzez ww. wiadomość.

Odstęp

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

zaprasza

na koncert solowy argentyńskiego pianisty i kompozytora
Julio Mazziottiego. 

 

Julio Mazziotti wystąpił już w Pszczynie w 2019 roku, a jego koncert spotkał się z gorącym przyjeciem publiczności. Tym razem artysta zagra neoklasyczne kompozycje swojego autorstwa z ósmej płyty solowej nagranej w czasie roku pandemicznego pt.  “El Desvelo de los Ilustrados”. W programie koncertu znajdzie się także kilka utworów z nowej, będącej w trakcie przygotowań, płyty solowej.

  

Julio Mazziotti, uznany na arenie międzynarodowej argentyński pianista i kompozytor, urodził się w Mendozie, gdzie studiował grę na gitarze i fortepianie oraz zainicjował swoją karierę artystyczną. W wieku 10 lat rozpoczął pierwsze lekcje solfeżu, teorii muzyki i gry na gitarze klasycznej u uznanego nauczyciela Tito Francii. W wieku 15 lat wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej Narodowego Uniwersytetu w Cuyo, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pierwsze albumy wydał w 1997 roku („A new day”) i  2001 roku („The Last hero”). Od 2000 roku rozpoczał karierę solową. Występował w wielu salach koncertowych w Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej (Zurych, Hildesheim, Madryt, Rzym, Nowy Jork, Katowice, Pszczyna, Buenos Aires, Santiego de Chile itp.) dając solowe koncerty fortepianowe oraz współpracując z takimi gwiazdami muzycznymi jak Suzanne Ciani, Lisa Downing, Rebecca Oswald lub David Lanz. Mazziotti znany jest również z działalności charytatywnej grając koncerty dla szpitali i organizacji pozarządowych (wraz z UNICEF, ACPACYS, ADEVIDA itp.). Jest laureatem nagrody Los Andes oraz nagrody sztuki scenicznej Diario UNO (członek jury w kolejnych edycjach). Od 2015 r. jest członkiem honorowym zarządu Diafanís Magazine of Arts and Sciences.

 

Koncert realizowany jest zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej. Miejsca są numerowane, liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Osoba posiadająca bilet na koncert jest zobowiązana do zapoznania się z Regulaminem wydarzenia i wypełnienia oświadczenia (dot. swojego stanu zdrowia w kontekście Covid-19 oraz danych kontaktowych). Oświadczenie można otrzymać podczas zakupu biletu w kasach Muzeum Zamkowego w Pszczynie, bezpośrednio przed koncertem lub pobrać ze strony internetowej Muzeum. Data na oświadczeniu powinna być tożsama z datą uczestnictwa w koncercie. Wypełniony dokument należy dostarczyć obsłudze w miejscu wydarzenia przed każdym koncertem.

Bardzo prosimy o wcześniejsze przybycie na koncert ze względu na dopełnienie formalności związanych z wytycznymi w związku z epidemią COVID-19.

W miejscu odbywania się koncertów, publiczność zobowiązana jest do zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości.

  • Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie dla publiczności w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 dostępny jest TUTAJ
  • Oświadczenie SARS-COV-2 do pobrania